Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Internet Explorer po bie, të tjerët po rriten

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26415
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Internet Explorer po bie, të tjerët po rriten Empty
MesazhTitulli: Internet Explorer po bie, të tjerët po rriten   Internet Explorer po bie, të tjerët po rriten Icon_minitime8th January 2012, 17:48

Pjesëmarrja e madhe e shfletuesit të Apple, Safari, i cili ka 62.17 për qind të trafikut mobil, ka zvolgëluar dominimin e Internet Explorer, i cili megjithatë thotë se mban 52,63 për qind të tregut të shfletuesve të internetit në kompjuterët personal.
Në raportin e Netmarketshare.com thuhet se pjesëmarrja e Microsoft tek shfletuesit e internetit po bie, pikërisht për shkak të mungesës së saj në tregun e tabletëve dhe telefonave të mençur mobil.



Deri në muajin tetor, Firefox është shfletuesi i dytë më i popullarizuar në internet, me 21.20 për qind, i ndjekur nga Google Chrome dhe Safari, të cilët mbajnë 16.60 dhe 8.72 respektivisht.



Rritjen më të madhe në këtë mes, e ka pasur shfletuesi i Google, Chrome, i cili e ka rritur pjesëmarrjen e saj në treg me 1.42 për qind, vetëm gjatë muajit tetor.



Në anën tjeter, Safari po vazhdon të rris dominimin e saj në pajisjet e famshme mobile si iPhone dhe iPad, ndërsa një trend i tillë pritet të vazhdojë edhe më tej.



Ndërsa, e dimë se Internet Explorer po e humb betejën e saj me konkurrentët, ne jemi të interesuar ta kuptojmë se cilin shfletues e preferojnë lexuesit e Telegrafi.com, dhe kur qasen në portal nga pajisjet e tyre mobile, cilin shfletues e përdorin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
 
Internet Explorer po bie, të tjerët po rriten
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mit dem Vokabular des Internet
»  Nuk ka internet as kamera por është prej floriri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Drejtimet Bachelor :: TIT-
Kërce tek: