Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Thënie në të cilat duhet të bazoheni për ta udhëhequr biznesin tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gashi
Super Master
Super Master
Gashi


Numri i postimeve : 868
Pikët : 24429
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 32
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

Thënie në të cilat duhet të bazoheni për ta udhëhequr biznesin tuaj Empty
MesazhTitulli: Thënie në të cilat duhet të bazoheni për ta udhëhequr biznesin tuaj   Thënie në të cilat duhet të bazoheni për ta udhëhequr biznesin tuaj Icon_minitime1st October 2011, 00:05

Në këtë post ua prezantojmë disa thënie të cilat duhet t’i keni parasysh gjersa e bëni biznesin tuaj. Ata janë mbledhur nga shumë shkencëtarë të njohur dhe biznesmen të shquar.

“Për të qenë i sukseshëm në biznes nuk mjafton vetëm ideja e mirë, por gjithashtu duhet edhe ta shesish. Mos u friko ta shesish. Mos e mendo veten si asgjë tjetër përveç si marketer.” —- Për disa kjo thënie është natyrore, por pët të tjerët është shumë vështirë, veçanërisht për ata që nuk kanë prapavijë marketingu, për ta kjo mund të duket puna më e vështirë në botë. Megjithatë të gjithë pronarët e bizneseve të mëdha do t’ju tregojnë se ata kanë qenë përfaqësues kryesorë të shitjes, nënkuptohet në fillim. Patjetër ti të jesh ai që e shet dhe i bën marketing biznesit tënd-mos prit këtë t’ja delegojsh dikujt tjetër.


“Çdo brend nuk është për secilin dhe secili nuk është për çdo brend”
“Kualiteti i brendshëm, që shumica e ndërmarrësve thonë se ju ndihmon është optimizmi”.— Optimizmi është karakteristika numër një e të gjithë ndërmarrësve të suksesshëm. Janë shumë gjëra që mund të shkojnë prapsht gjersa udhëhiqni biznes, sidomos në vitet e para. Por patjetër e ke të udhëhiqesh nga ndjenja se në fund çdo gjë do të përfundoj në rregull.


“Nëse duhet patjetër të zgjedhish një adresë, atëherë ajo le të jetë këndi në mes të Artit dhe Shitjes”— Kjo do të thotë shndërroje biznesin tënd në një form arti. Kreativiteti është pjesë e bizneseve të suksesshme.
“Bëhu agresiv në transmedimin medial.”— Transmetimi në media të ndryshme është falas, që është një vend atraktiv për bizneset e vogla. Por transmetimi në media nuk është i rastësishëm, kështu që gjejeni mënyrën më të mirë për ta marrë hapësitën e duhut mediale për tta bërë atraktiv biznesin tuaj.


” Ndiqe lumturinë tënde”—Bëje atë që e dashuron dhe paratë do të vijnë pas. Kur atë që e bëjmë e bëjmë me pasion, atëherë pasioni shndërrohet në kreativitet dhe në shumë faktorë të mëdhenj dhe të vegjël.
“Të gjithë luftojmë kundër mesatares.” —Në vend që të fokusohemi në konkurrencën duhet që të angazhohemi për nivel më të lart kreativiteti. Për të krijuar biznes të madh duhet të krijoni diçka të jashtëzakonshme, në vend që të bieni në grackën e mesatares.


” Të gjithë flasin për zgjerim të biznesim, por ajo që nuk e dëgjon është rëndësia e moszgjerimit të shpejtë të biznesit.”— Rritja e biznesit mund të sjell probleme dhe sfida. Rrite biznesin në atë mënyrë që ta kontrollosh dhe të ballafaqohesh me të. Nëse mendon se mundesh edhe më shpejt, atëherë bëje më shpejtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thënie në të cilat duhet të bazoheni për ta udhëhequr biznesin tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Drejtimet Bachelor :: Administrim Biznesi-
Kërce tek: