Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PTK privatizohet me 2012

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26390
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

PTK privatizohet me 2012 Empty
MesazhTitulli: PTK privatizohet me 2012   PTK privatizohet me 2012 Icon_minitime30th September 2011, 19:51

PTK privatizohet me 2012 49PTK_vala%20(13)

Qeveria e Kosovës këtë vit nuk do të mund t’i inkasojë mjetet e parapara nga shitja e Postë-Telekomit të Kosovës (PTK), kjo për shkak se procesi i privatizimit të PTK-së nuk do të përmbyllet sivjet. Zyrtarët e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZHE), kanë bërë të ditur se procesi i privatizimit të PTK-së nuk do të mund të përmbyllet këtë vit. “Procesi i shitjes së aksioneve dhe përmbylljes së kontratës pritet që të përfundojë brenda pjesës së parë të vitit të ardhshëm”, thuhet në përgjigjet e zyrës për informim të MZHE-së. Sipas tyre, në proces për blerje të aksioneve të PTK-së kanë aplikuar 5 kompani. “Procesi i parakualifikimit ka bërë një seleksionim fillestar të dy kompanive. Më vonë, pas kërkesës për shtyrje të afatit të privatizimit nga njëra prej kompanive të kualifikuara dhe një nga kompanitë e pakualifikuara është vendosur t’u jepet edhe një mundësi 5 kompanive pjesëmarrëse në proces për ta shprehur interesimin e tyre edhe një herë”, thuhet në përgjigjen e zyrës për informim të MZHE-së.

Zyrtarët e MZHE-së kanë njoftuar se vlerësimi i kompanive që kanë aplikuar do të bëhet javën që vjen, kur do të rishqyrtohet shprehja e interesit të tyre në përputhshmëri me kërkesat për parakualifikim, të cilat nuk kanë ndryshuar që nga fillimi i procesit. Hapi i ardhshëm, sipas MZHE-së, është shpallja e tenderit, ndërsa pastaj vjen pranimi i ofertave teknike dhe në fund pranimi i ofertave financiare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Gashi
Super Master
Super Master
Gashi


Numri i postimeve : 868
Pikët : 24414
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 32
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

PTK privatizohet me 2012 Empty
MesazhTitulli: Re: PTK privatizohet me 2012   PTK privatizohet me 2012 Icon_minitime30th September 2011, 22:32

Do pësoj humbje të madhe Kosova me këtë privatizim, është vëret për të ardhur keq si kan aq shumë zemer këta udhëheqësit tan, ta shesin Kosovën pa pikë mëshire?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PTK privatizohet me 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Më 1 tetor 2012 në Universitetin e Prizrenit fillon viti i ri akademik 2012/2013
» Më 2 dhe 3 janar 2012 pushim
» PRO Live TV 2012 Full Portable
» Orari i provimeve shkurt 2012
» Afati i provimeve Shkurt 2012

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Tema te ndryshme-
Kërce tek: