Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16518
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   28th September 2011, 15:07

Rezultatet e provimit pranues në Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dytëNJOFTIMStudentët a pakënaqur me rezultatet e publikuara, kanë të drejtë ankese vetëm sot me datë 28.09.2011, deri në ora 16:00Kliko me poshte, per ti pare rezultatet:

http://www.uni-prizren.com/?cid=1,15,161
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
kicaj
Student i ri
Student i ri


Numri i postimeve : 4
Pikët : 13269
Reputacioni : 0
Join date : 13/09/2011

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   29th September 2011, 09:39

DISKRIMINIM NAJD ATYRE QE NUK KAN PAS FATIN QE NE KOHEN E TYRE TE KEN TEST TE MATURES

Ketu vrejta se nje nxenes ne kohen e te cilit nuk ka pas test te matures,ka marr me shume pike ne provimin pranusse sa personi i pare ne liste qe eshte pranuar dhe nuk ka arrit te pranohet,shuuume qudiiii,e pa kuptushme,besom,qfar rregulla,e qka kam faj une,ju,ai ose ajo,qe nuk kam pas teste te matures,qka kam faj une qe i perkas asaj kohe kur nuk ka qen ky rregull,kjo po i bjen se juve ju ka shkell rrota e historis,dhe per ju nuk ka karrier ma,endrrat tuaja shuhen me kaq,aahh sa e dhimbshme.

Shpresoj shume qe te beni diqka per ata nxenes qe nuk ka pas test te matures.


Dhe e kam nej pytje per te gjithe ju A ESHTE KJO DISKRIMINIM,kjo nuk do koment se,po shprehuni edhe ju
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16518
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   29th September 2011, 15:47

Edhe une mendoj se eshte diskriminim....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
Gashi
Super Master
Super Master
avatar

Numri i postimeve : 868
Pikët : 14544
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   29th September 2011, 18:18

kicaj shkruajti:
DISKRIMINIM NAJD ATYRE QE NUK KAN PAS FATIN QE NE KOHEN E TYRE TE KEN TEST TE MATURES

Ketu vrejta se nje nxenes ne kohen e te cilit nuk ka pas test te matures,ka marr me shume pike ne provimin pranusse sa personi i pare ne liste qe eshte pranuar dhe nuk ka arrit te pranohet,shuuume qudiiii,e pa kuptushme,besom,qfar rregulla,e qka kam faj une,ju,ai ose ajo,qe nuk kam pas teste te matures,qka kam faj une qe i perkas asaj kohe kur nuk ka qen ky rregull,kjo po i bjen se juve ju ka shkell rrota e historis,dhe per ju nuk ka karrier ma,endrrat tuaja shuhen me kaq,aahh sa e dhimbshme.

Shpresoj shume qe te beni diqka per ata nxenes qe nuk ka pas test te matures.


Dhe e kam nej pytje per te gjithe ju A ESHTE KJO DISKRIMINIM,kjo nuk do koment se,po shprehuni edhe ju

Sipas mendimit tim është pak e turpshme në ditë e sotshme të pysësh a është diskriminim, për arsye sepse nuk ka institucion qeveritar që nuk ka diskriminim, Dhe UPPZ nuk është Institucion Shtetëror, kështu në realitet është vetëm në letër, se është Institucion Qeveritat, që shumë politikan të PDK e përdorin për përfitime të veta e sidomos ai TUPI MË I MADHË I KOSOVËS Thavici.
Besoj edhe plotsisht e ndjej se secili nxënës 1%shtë i dëshpëruar thellë në vete, në Kosovë nuk vlerësohet aftësija e nxënsit por vetëm njofësia që ai ka, dhe gjithëçka pastaj fatëkeqsisht varet sa e ka gjepin e mbushur. Dhe kjo shumë shpejt të ardhmës së Kosovës ( nqs do ketë një të ardhme) do i sjellë dëme. Do jemi vetë dëshmitarë.
Ajo çka më ka proekopu mua është se vitin e kaluar studentet e Universitetit të Prizrenit nuk kan pasur indeksa, athua këtë vitë do të ketë?
Sepse pa indeks ti nuk konsiderohesh student!

Edhe po Kicaj me të vërtetë është diskriminim i madhë, për shumë është thyrje shpirtërore kjo, sidomos për ata që kan pas dëshirë të madhe me studiu, unë fatmirësisht e kam kalu ketë provim, por i kuptoj të tjerët si ndjehen.

Por edhe një gjë ne jemi ata që mundemi me ndryshu këtë rrjedhoj, nqs nga tash fillojm e punojmë rreth këti problemi, studentet jan ata që e udhëheqin shkollën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
kicaj
Student i ri
Student i ri


Numri i postimeve : 4
Pikët : 13269
Reputacioni : 0
Join date : 13/09/2011

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   30th September 2011, 13:25

Flamnderi Gashi per komentin edhe pse ndonej here paske ra ne kundershtim me veten,eshte turpe me than diskrminim me posht e ke shkru qe me te vertet eshte diskriminim,ok ska lidhje sidoqe te jete mire eshte.
E pse me leju nje gje te tille me u politizu instuticionet edukativo-arsimore,qfar duhet me bo ne qe te mos ndodh kjo.ose qfar keni bo ju ne lidhje me kete mos politizim dhe ne qeshtjen e indeksave?

Gjeneratat e luftes,ata qe kan mesuar neper shtepi,ata qe kan qene te perdjekur ne qdo cep,ata qe kan qene te helemuar,atyre qe iu eshte ndalu liria e te shprehuarit,liria e te menduarit,atyre qe iu eshte ndaluar shkollim,atyre qe iu eshte iu jane vrare prindrit,vellerzrit,motrat e perdhunuara.............etj,mire po e kan pas vullnetin shume te fort,dhe shpresen se nje dite nuk do te na mohohen keto gjera e aq me pake shkollimi,por prap ata mbeten te shtyput emocionalisht e psiqikisht pas as nje te drejte shkollore,ne sjemi ndalur as atehere kur ka qene me se veshtiri per te drejtat tona e nuk do te ndalemi as tash qe ti kerkojm te drejtat tona,por na dueht edhe ndihma e juve gjeneratave te reja.
A MUNDENI JU TE BENE DIQKA QE EDHE JUVE MOS T'JU NDODHIN KETO GJERA??

QE NDODH KJO MENDJAAAA SMA KISH MARRE,kjo o bjen barabart me DISKRIMINIM

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gashi
Super Master
Super Master
avatar

Numri i postimeve : 868
Pikët : 14544
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   30th September 2011, 15:27

@Kicaj më keqkuptove, unë thash që në ditët e sotshme të thuash diskriminim është e turpshe në një kuptim që gjithëçka në Kosovë nga A-ja deri tek Zh-ja është e rrehuar nga padrejtsit.
Është e turpshme të thuash diskriminim e thash në mënyrë IRONIKE ose QESHARAKE.

Sepse unë sapo jam regjistru në fakulltet, dhe për një gjë po të siguroj që do punoj rreth asaj ti zbuloj profat dhe nxënësat të cilët i marrin notat me para.
Në shkollë të mesme kam pa shumë kësoj situatash, dhe nuk e merr me mend çfarë dëshprimi kam pas në vete kur ai blente noten sa time me para e unë me dije duke mësuar deri vonë merrja një notë më të vogël.

Shpresoj që më kuptove tani?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16518
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   30th September 2011, 17:51

Keto gjera nuk jane vetem ne vendin tone... mirepo faji nuk eshte i qeverise, faji eshte i joni qe ne e zgjedhim qeverine, dhe qe ne shkojme per te intervenuar kur kemi mundesine.

Kjo gje duhet te ndalohet nga vete ne.... por....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Rezultatet e provimit pranues ne Universitetin e Prizrenit 2011/2012 Afati i dyte"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: