Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rregullat e forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16513
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Rregullat e forumit   17th February 2011, 07:22

Megjithëse administratorët dhe moderatorët e këtij forumi do mundohen të fshijnë ose redaktojnë shkrime të kundërshtueshme sa më parë, është e pamundur që të rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet të kuptoni se mesazhet e postuara në këtë forum janë shprehje e opinionit të autorit dhe jo të administratorit, moderatorëve apo webmasterit (përvec rasteve kur këta të fundit janë autorë të shkrimeve) dhe ata nuk mund të mbahen përgjegjës.

Ju pranoni të mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, të neveritshme, urryese, kërcënuese, shpifëse apo cdo lloj materiali që mund të bjerë ndesh me ligjet në përdorim. Shkrime të tilla do cojnë në përjashtimin tuaj të menjëhershëm dhe të përhershëm (dhe njoftimin e ISP-së tuaj). Adresa IP për cdo mesazh regjistrohet për të bërë të mundur aplikimin e këtyre procedurave. Ju pranoni që webmasteri, administratori dhe moderatorët e këtij forumi kanë të drejtë të fshijnë, redaktojnë, zhvendosin apo kycin cdo temë sipas gjykimit të tyre. Si përdorues ju pranoni që informacioni që ju dhatë do të ruhet në një regjistër. Megjithëse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorët nuk mund të mbahen përgjegjës nqs ky informacion vidhet.

Ky forum përdor cookies për të ruajtur informacion në kompjuterin tuaj. Këto cookies nuk përmbajnë asnjë informacion personal, ato shërbejnë vetëm për përmirësimin e shërbimit që ofrohet nga ky forum. Adresa e postës elektronike përdoret vetëm për konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalëkalimit (dhe në rastet kur u dërgohet një fjalëkalimi i ri nqs harroni atë që kishit).

RREGULLAT THEMELORE TE FORUMIT

1. Gjate regjistrimit tuaj, ju duhet te identifikoheni me emrin tuaj, ose edhe me nje nofke qe deshironi, por nuk guxon qe te jete emer banal, apo te kete forme te c'rregullt te shkrimit.

2. Avatari juaj (fotografia), nuk guxon te permbaje foto te zhveshura, foto provokuese, apo foto reklamuese. Avatari juaj duhet te jete i zgjedhur, sipas deshires, por ne te kunderten qe u tha me siper, avatari juaj do te hiqet.

3. Ndalohet fyerja, grindja, apo cfaredo mosmarreveshje me antaret tjere te forumit, perndryshe mund te vije deri te perjashtimi.

4. Pasi te jeni regjistruar ne forum, ju gjithsesi duhet te prezentoheni, qe te dijme sado pak per juve

5. Kur te hapet nje teme e re, duhet ndjekur rregullen e drejtshkrimit, p.sh te shkruhet Teme e re, e jo TeMe E rE apo temmmeee e reee...

6. Temat e reja, duhen te hapen ne forumet e duhura qe lidhen me temen qe hapen

7. Ne firmen tuaj, nuk guxon te kete reklamime te webfaqeve apo forumeve, e gjerave te ndryshme...

8. Lejohet marrja e materialeve nga forumet tjera apo webfaqet, me kusht qe te dihet burimi i tyre.

9. Moderatoret kane te drejten e mbikeqyrjes se forumit, ku mund te fshiejne, ndryshojne, zhvendosin apo mbyllin temat apo postimet.

10. Ndalohet bartja e informacioneve te forumit, ne ndonje forum tjeter


New:


11. Eshte e ndalur postimi i videove neper forumet tjera. Kjo gje mund te behet te forumi per video, dhe vetem te Lajmet e UPPZ.

12. Ndalohet qe neper temat me kuptim, si te Lajmet e UPPz-se te shenderrohen ne chit-chat, apo edhe te materialet tjera me rendesi.

13. Ndalohet reklamimi i forumeve tjera

14. Temat e hapura duhet te perkojne me forumin. Ndalohet qe nje teme te hapet, ne qofte se nuk eshte perkatese me forumin.

15. Ndalohet perdorimi i fjaleve banale, fjaleve te kota dhe fjaleve te ndyta. Kujdes ne keto gjera.Ne rast te mos respektimit te rregullave, mund te vije deri te perjashtimi nga forumi.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Rregullat e forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Kategoria e njohjes me anëtarët :: Lajmet rreth forumit te UPPz-së-
Kërce tek: