Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kapet anakonda gjigande

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Kapet anakonda gjigande Empty
MesazhTitulli: Kapet anakonda gjigande   Kapet anakonda gjigande Icon_minitime16th September 2011, 19:48

Kapet anakonda gjigande

Kapet anakonda gjigande 16anak1

Një anakonda e gjatë pesë metra e gjysmë është kapur nga një ekip biologësh guximtarë.

Niall McCann, biologu 29-vjeçar nga Kardifi i Uellsit, e kapi këtë gjarpër gjigand në lumin Rewa të Gujanës. Anakonda peshon 100 kg dhe ka një gjerësi prej 60 centimetrash.

“Gjithmonë kam ëndërruar të kap një anakonda dhe e dija se në këtë lumë do të kisha mundësinë të ndeshesha me një të tillë. Po i mbaja kokën dhe mundohej ta kthente për të më kafshuar. Ishte një përleshje e fortë”, shprehet Niall.

Anakondat janë gjarpërinjtë më të rëndë dhe disa prej tyre mund të arrijnë peshën 250 kg. Këto grabitqarë e mbysin prenë e tyre duke e shtrënguar përpara se ta gllabërojnë të tërë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
vrifaj
Middle-Bachelor
Middle-Bachelor
vrifaj


Numri i postimeve : 120
Pikët : 24148
Reputacioni : 17
Join date : 23/03/2011
Age : 33
Location : C:
Drejtimi : Informatik

Kapet anakonda gjigande Empty
MesazhTitulli: Re: Kapet anakonda gjigande   Kapet anakonda gjigande Icon_minitime17th September 2011, 18:29

I hate 'snakes'
Shumë bre janë të rrezikshëm, trishtuar, dhe të frikshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Kapet anakonda gjigande Empty
MesazhTitulli: Re: Kapet anakonda gjigande   Kapet anakonda gjigande Icon_minitime18th September 2011, 11:59

Pajtohem me ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Sponsored content





Kapet anakonda gjigande Empty
MesazhTitulli: Re: Kapet anakonda gjigande   Kapet anakonda gjigande Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kapet anakonda gjigande
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Tema te ndryshme-
Kërce tek: