Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Anketa tronditëse: Hitleri nuk ishte dhe aq i keq

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15598
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Anketa tronditëse: Hitleri nuk ishte dhe aq i keq   2nd January 2012, 18:37

Anketa tronditëse: Hitleri nuk ishte dhe aq i keqAustriakët kanë mbetur të shokuar nga një anketë e re që ka zbuluar se një në dhjetë të rinj mendojnë se Adolf Hitler nuk ishte aq i keq dhe se bëri disa gjëra të mira.

Shumë prej tyre janë kundër emigrantëve dhe kundër të huajve, edhe pse ka vite që në shkollë marrin leksione multikulturore.

Gazeta Kurier i ka quajtur përfundimet e këtij sondazhi si frikësuese. Anketa mori në pyetje të rinjtë nga mosha 16-19 vjeç. Një në katër prej tyre mendonte se në vend ka shumë turq.

“Të rinj, të hapur, tolerant? Ideali për një gjeneratë te re dhe mendjehapur mbetet vetëm një iluzion,” shkruan gazeta austriake Standard. Ndërkohë të rinjtë vijojnë njësoj si në vitet ‘20-‘30 të shekullit të shkuar të mendojnë se hebrenjtë kanë shumë pushtet në ekonominë botërore. /tema/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Anketa tronditëse: Hitleri nuk ishte dhe aq i keq
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Gani Geci i tregon Thaçit se fotografia e Rugovës ishte në odën e Adem Jasharit
» LDK-ja kujton heronjtë e saj, Beteja e Loxhës ishte betejë historike
» Agim Gashi: Presidenti Rugova ishte, është dhe do te mbetet arkitekti i pavarësisë
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesë e skenarëve të komunistëve serbë dhe të shërbëtorëve të tyre në Kosovë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Kuriozitete-
Kërce tek: