Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Baraliu emerohet rektor i UPZ-se

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime1st October 2011, 18:11

Baraliu emërohet rektor i UPz-së

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Main_Mazllum-Baraliu

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, nënshkroi të shtunën vendimin, me të cilin Mazllum Baraliu emërohet rektor i Universitetit Publik të Prizrenit (UPz), njoftoi Ministria e Arsimit.

Mësohet se emërimi i dr. Baraliut të jetë bërë në bazë të vendimit të bordit të përkohshëm të UPz-së, i cili i propozoi ministrit tre kandidatë të mundshëm për rektor.

Propozimet thuhet u bënë pas votimit të fshehtë të anëtarëve të bordit- votim, i cili u realizua pas intervistimit të gjithë kandidatëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Re: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime2nd October 2011, 09:28

Lajmi i transmetuar nga RTV21.

Prishtinë, 1 tetor 2011 (13.00)
Ndërkohë që procesi mësimor në Universitetin Publik të Prizrenit është shtyrë për datën 10 tetor, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Ramë Buja ka nënshkruar të shtunën vendimin, sipas të cilit Mazllum Baraliu emërohet rektor i këtij universiteti.
Emërimi i Baraliut u bë në bazë të vendimit të Bordit të Përkohshëm të Universitetit të Prizrenit, i cili i propozoi ministrit tre nga katër kandidatë të mundshëm për rektor, Mazllum Baraliu, Agim Paca dhe Enver Sopjani. Kandidat i katër në garën për postin e rektorit ka qenë edhe Zahadin Shemsedini.
Propozimet u bënë pas votimit të fshehtë të anëtarëve të Bordit, i cili votim u realizua pas intervistimit të gjithë kandidatëve.
Ndryshe, procesi mësimor në UPZ nuk do të fillojë më 3 tetor, por ai është shtyrë për datën 10 tetor, për shkak të tej zgjatjes të procesit të angazhimit të stafit akademik dhe mos nënshkrimit të deritanishëm të kontratave të tyre të punës nga ana e personit përgjegjës, të caktuar nga MASHT-i, më 21 shtator.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Re: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime2nd October 2011, 09:33

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se 5266373279_fe3f1fc885_b_429983_thumb_large
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Gashi
Super Master
Super Master
Gashi


Numri i postimeve : 868
Pikët : 24324
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 32
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Re: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime2nd October 2011, 11:26

( Në rregullat e forumit duhet të shkruash edhe diçka, unë spo arri ti lexoj ato se jan të mbylluara nga admin, por nuk ke drejt të postosh foto pa lajm, kështu që kur poston foton kujdesu që të jetë edhe lajmi aty.. )

Sa i përket Baraliut e kam dëgjuar shumë nëpër intervista, dhe më vjen shumë mirë që ky ka zgjedhur UPPZ që të konkuroj, kjo na len të kuptojmë se ky njeri do punoj shumë për të dëshmuar kualitet, dije, aftësi e shumë të tjera.
Por më vjen keq sepse sipas mendjes dhe logjikës time ky njeri për momentin është i shitur tek Kryeministri famkeq i Kosovës për ta mbuluar atë krim që bëri kur hapi UPPZ pa u akredituar, dhe nxënsat ende nuk jan të paisur me INDEKSA.
Vërtet më vjen keq një njeri kaq i madh si Baraliu të shitet për të mbuluar hajnit e Thaçit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Re: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime2nd October 2011, 11:54

Gashi do te pergjigjem vetem per pjesen qe me takon mua, fotoja eshte me lajmin me siper... por edhe pa lajm ben, sepse thjeshte eshte nje foto tjeter nga ajo e para e rektorit te ri.

Per te gjitha verejtjet qe i ke, mund te i shkruash te forumi i duhur, ose mund te me shkruash ne PM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Sponsored content





Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Empty
MesazhTitulli: Re: Baraliu emerohet rektor i UPZ-se   Baraliu emerohet rektor i UPZ-se Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Baraliu emerohet rektor i UPZ-se
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ministri Buja dhe rektori Baraliu hapën solemnisht vitin e ri akademik në UPZ
» Prof. Dr. Mazllum Baraliu, të dielën më 2 tetor 2011 në ora 12:30 mban konferencë për shtyp

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: