Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajm i mehershem - Ronald Munch ofron doreheqjen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15598
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Lajm i mehershem - Ronald Munch ofron doreheqjen   16th September 2011, 19:31

Rektori i UPz, Roland Munch ofron dorëheqjenPrizren, 26 korrik

Në konferencën për media, organizuar nga Universiteti Publik i Prizrenit, rektori Roland Munch ka paraqitur dorëheqjen e tij, dy muaj para skadimit të kontratës së punës. Ai fillimisht ka dhënë arsyet e tija, duke theksuar se dorëheqja bëhet për faktin e një mospajtimi themelor në mes të rektorit themelues dhe, siç tha ai, Ministrisë së Arsimit. Ai ka potencuar se synimet e tija për profilin e Universitetit të Prizrenit dhe kornizës përbrenda së cilës Universiteti i Prizrenit do t’i përmbushte detyrat në shërbim të vendit, ndryshojnë nga i kursi i Ministrisë së Arsimit.

Ai tha se është për një universitet bashkëkohor dhe filozofia themeluese kishte të bënte me zotimin për aplikim në sferën e mësimdhënies dhe hulumtimit. Në mes tjerash, ish-rektori Munch, ka premtuar se do të angazhohet edhe më tej, që kampi ushtarak i KFOR-it, pas 2013 t’i lihet në dispozicion Universitetit si Kampus Universitar.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
vrifaj
Middle-Bachelor
Middle-Bachelor
avatar

Numri i postimeve : 120
Pikët e grumbulluara : 13448
Reputacioni : 17
Join date : 23/03/2011
Age : 27
Location : C:
Drejtimi : Informatik

MesazhTitulli: Re: Lajm i mehershem - Ronald Munch ofron doreheqjen   17th September 2011, 18:32

Auffidersehen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lajm i mehershem - Ronald Munch ofron doreheqjen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LAJM MORTI-VDIQ PATRIOTI E VEPRIMTARI, I BURGOSURI POLITIK , SHKRIMTARI E GAZETARI KADRI MANI
» Një lajm i hidhur nga Kebeku

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: