Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 UNIVERSITETI “UKSHIN HOTI” DHE UNIVERSITETI I ZARËS ARRIJNË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: UNIVERSITETI “UKSHIN HOTI” DHE UNIVERSITETI I ZARËS ARRIJNË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI   25th May 2014, 19:22

UNIVERSITETI “UKSHIN HOTI” DHE UNIVERSITETI I ZARËS ARRIJNË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMIUniversiteti “Ukshin Hoti” në Prizren dhe Universiteti i Zarës së Kroacisë, kanë arritur marrëveshje për bashkëpunim në fushat akademike.
Marrëveshja përkatëse është nënshkruar nga rektorët e të dyja universiteteve, Prof. Dr. Zahadin Shemsidini, u. d. Rektor i UPZ-së dhe Prof. Dr. Ante Uglesic, Rektor i Universitetit të Zarës.
Delegacioni nga UPZ, në përbërje të u. d. Rektorit dhe Sekretaritë Përgjithshëm, z. Adem Sallauka, është pritur ngrohtësisht nga Rektori dhe Prorektori i Universitetit të Zarës të cilët kishin prejardhje arbëneshe.
Marrëveshja e Bashkëpunimit përfshinë: Shkëmbim  ndërmjet fakulteteve, studentëve dhe kërkuesve shkencor;  Bashkëpunim në kërkime shkencore, ligjërata dhe simpoziume të përbashkëta; Shkëmbim i të dhënave, dokumenteve dhe materialit kërkues në fushën e interesit të përbashkët.
Universiteti i Zarës do ta mbështet Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren dhe do ta përfshijë në projekte të përbashkëta të Bashkimit Evropian në fushën e arsimit universitar.
Gjatë kësaj vizite u arrit edhe marrëveshja që një student nga UPZ të shkoj në Zarë këtë vit për të studiuar në fushën e Arkeologjisë, ndërsa  të gjitha shpenzimet do t’i mbuloj Universiteti i Zarës.

Prizren, më: 22/05/2014    
Rektorati

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
UNIVERSITETI “UKSHIN HOTI” DHE UNIVERSITETI I ZARËS ARRIJNË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Besnik Prishtina:PAS SHËNIMIT TË 30 VJETORIT TË NGJARJEVE TË 1981?
» Universiteti i Bolonjes dhe partizanët me gjysëm opinge
» Flori Bruqi: Ikona e gazetarisë kosovare, Ramiz Kelmendi
» Hilmi Saraçi: Vrasja e luftëtarëve të Ballit Kombëtar
» Hasime Hoti:Eja t`i ndezim ëndrrat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Kategoria e njohjes me anëtarët :: Universiteti i Prizrenit-
Kërce tek: