Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Enigma me zgjidhje - funny

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Enigma me zgjidhje - funny   23rd September 2012, 09:08

Si mund ta fusim xhirafen me tre levizje ne frigorifer?

Hap deren fut xhirafen myll deren.

Si mund ta fusim elefantin me kater levizje ne frigorifer?

Hap deren nxjerr xhirafen fut elefantin myll deren

Ne nje avion eshte shqiptari, amerikani, italiani lopa dhe frigoriferi. Avioni ishte ne mbingarkese keshtu qe duhet te hidhnin peshen me te rende poshte. Ke hedhin?

Frigoriferin sepse ka dhe elefantin mrena

Dy pleq blejne tre byreke si i ndajne ne menyre te barabarte?

1 e merr njeri 1 e merr tjetri ndersa njerin e hedhin

Ne nje autobuz qeni i nje plaku i kap kapelen e nje gruaje dhe ja hedh poshte autobuzit, kjo gruaja kap qenin dhe e hedh poshte. Ndalon autobuzi dhe vjen qeni me dicka ne goje. Cfar ishte?

Byreku qe hodhen pleqte

Ky plaku me kete qenin iken ne shtepi dhe gjen gruan e tij te vdekur. Pse kishte vdekur gruaja e tij ?

I ka rene frigoriferi qe hodhen nga avioni

Luani ben dasem dhe therret te gjithe kafshet e pyllit por vetem nje kafshe nuk shkon ne dasmen e luanit kush?

Elefanti sepse ishte brenda frigoriferit.

(ket te fundit se gjeni dot)
Mblidhen te gjithe te afermit per te shkuar ne vdekjen e asaj plakes qe i ra frigoriferi por duhet te kalonin nje lume qe ishte plot me krokodila dhe kush kishte kaluar aty nuk kishte dale dot me. Si ja bejne keto tani per te kaluar lumin?(Krokodilat ishin ne dasem te luanit)


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Enigma me zgjidhje - funny
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enigma e udhëtimit në kohë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Lojëra, quize dhe humor-
Kërce tek: