Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 K O N K U R S për zgjedhjen e personelit akademik në fakultetet e Universitetit Publik të Prizrenit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16218
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: K O N K U R S për zgjedhjen e personelit akademik në fakultetet e Universitetit Publik të Prizrenit   11th August 2012, 13:54

UNIVERSITETI I PRIZRENIT
UNIVERSITY OF PRIZREN
Rruga e Shkronjave Nr.1, 20000 Prizren -Kosovë; Tel:+381 (0) 29- 232 140; Homepage: www.uni-prizren.com

K O N K U R S
për zgjedhjen e personelit akademik në fakultetet e Universitetit Publik të Prizrenit
I. Lëmia e Juridikut
 Tre (3) mësimdhënës për grup lëndësh nga lëmia juridike
II. Lëmia e Ekonomikut
 Gjashtë (6) mësimdhënës për grup lëndësh nga lëmia ekonomike.
III. Lëmia e Matematikës
 Tre (3) mësimdhënës
IV. Lëmia e Gjuhëve
 Nëntë (9) mësimdhënës
a) Tre (3) mësimdhënës për grup lëndësh nga Gjuha Angleze;
b) Pesë (5) mësimdhënës për grup lëndësh nga Gjuha Gjermane;
c) Një (1) mësimdhënës për grup lëndësh nga Gjuha Boshnjake.
V. Lëmia e Teknologjisë së Informacionit
 Dhjetë (10) mësimdhënës
VI. Lëmia e Bujqësisë
 Dy (2) mësimdhënësRektoratiZgjedhja e personelit akademik do të bëhet në pajtim me dispozitat ligjore dhe të statutit të
Universitetit të Prizrenit.
Kandidatët që paraqitën në konkurs duhet ti paraqesin këto dokumente: kërkesën me
shkrim, biografinë, certifikatën e lindjes, kopjen e letërnjoftimit, dëshminë nga gjykata
kompetente që personi në fjalë nuk është nën hetime, dëshmitë për publikime shkencore si
dhe të gjitha dëshmitë e tjera specifike shtesë. Të gjitha kopjet e dokumentacionit të
dorëzuar duhet të jen të vërtetuara nga organet kompetente.
Kandidatët që kanë doktoruar jashtë vendit duhet të sjellin edhe dëshmi për nostrifikim
(njohjen) e diplomës përkatëse nga MASHT-i.
Njohja e gjuhës angleze apo e ndonjë gjuhe tjetër botërore është përparësi për aplikim.
Konkursi mbetet i hapur 15 ditë kalendarike nga dita e publikimit në mjetet e informimit
publik.
Dokumentacionet e dërguara me postë, të cilat mbajnë vulën postare mbi dërgesën e bërë
ditën e fundit të afatit për aplikim, do të konsiderohen të vlefshme dhe do të merren në
shqyrtim.
Aplikacionet që arrijnë pas këtij afati dhe ato të pakompletuara nuk do të shqyrtohen fare.
Dokumentacioni i aplikimit nuk kthehet.
Konkursin mund ta gjeni dhe në webfaqen e Universitetit të Prizrenit në këtë adresë:
http://www.uni-prizren.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
K O N K U R S për zgjedhjen e personelit akademik në fakultetet e Universitetit Publik të Prizrenit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rektori i Universitetit të Prishtinës, akuzat e Reçicës i quan çmenduri
» Agim Gashi:FALENDERIM PUBLIK
» Mentor Thaqi: Humanizmi, Bujaria dhe Patriotizmi, kanë një emër të përbashkët, quhet: Atdhedashuri! Falënderim publik për Tal Babanaj!!!
» AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT
» Refik Hasani: Si mund ta konkretizojmë propozimin për themelimin e Universitetit publik në gjuhën shqipe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: