Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kuriozitete

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26265
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Kuriozitete Empty
MesazhTitulli: Kuriozitete   Kuriozitete Icon_minitime29th August 2011, 20:44

Bllokohet ne banje per 20 dite, jeton me uje te ngrohte


Pasi vendi ku ishte bllokuar nuk kishte as dritare e as telefon, mënyra e vetme për të kërkuar ndihmë ishte goditja e gypit gjatë natës, transmetojnë mediet britanike.

Megjithatë, fqinjët e saj menduan se po bëhen punime në shtëpi. Madje filluan të nënshkruajnë peticionin për t’i ndaluar.

Kur pas një kohe vunë re se fqinjën nuk e kishin parë një kohë të gjatë, thirrën zjarrfikësit, të cilën e gjetën më vonë në dyshemenë e banjës dhe e shpëtuan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26265
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

Kuriozitete Empty
MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   Kuriozitete Icon_minitime3rd September 2011, 18:02

Në përpjekje për të marrë ndihmën adekuate të mjekut, Richard James Verrone (59 vjeçar) plaçkiti bankën në Karolinën e Veriut, ku vjedhi vetëm një dollar.
Në fakt Verroneit të papunë i duhej urgjent ndihma e mjekut dhe nuk kishte para për tu shëruar. Kështu që vendosi të plaçkisë bankën për t’i nxitur policët që ta arrestojnë, ku do t’i nënshtrohej shërimit falas.

Pasi hyri në bankë punëtores ia tregoi thesin në të cilin shkruante: “Jam i armatosur. Ma jep një dollarë”.

Më shumë e befasuar sesa e frikësuar, punëtorja e bankës e dëgjoi dhe ia dha paratë e kërkuara. Varrone urdhëroi punëtoren ta thërrasë policinë, ndërsa ai u ul dhe priti arrestimin me gjakftohtësi.

Policia njoftoi se ky burrë i pafat nuk ishte i armatosur, por megjithatë e arrestuan dhe e dërguan në burg, që ishte edhe qëllimi i tij. Verrone ka problem me shpinën dhe këmbën e majtë dhe pasi nuk ishte i punësuar dhe nuk kishte sigurim shëndetësor, u detyrua ta përpilojë, siç tha ai, këtë plan për t’i ndihmuar vetes. Megjithiatë, ai do të lirohet nga burgu pas një muaji, edhe pse shpresonte se do të qëndronte më gjatë pasi për shërim i nevojitet të paktën një vit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
 
Kuriozitete
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kuriozitete

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Tema te ndryshme-
Kërce tek: