Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Universiteti i Prizrenit dhe Universiteti i Balikeserit neshkruajne marreveshje bashkepunimi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16513
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Universiteti i Prizrenit dhe Universiteti i Balikeserit neshkruajne marreveshje bashkepunimi   1st April 2012, 20:45

UNIVERSITETI I PRIZRENIT DHE UNIVERSITETI I BALIKESERIT NËNSHKRUAJNË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMIUniversiteti Prizrenit dhe Universiteti i Balikesirit nga Turqia, kanë arritur marrëveshje për bashkëpunim akademik. Marrëveshja përkatëse është nënshkruar të premten në ambientet e Universitetit të Prizrenit nga rektorët e të dy universiteteve.

Rektori i UPZ-së, Prof. Dr. Mazllum Baraliu e ka vlerësuar shumë të rëndësishme arritjen e kësaj marrëveshje që do të rezulton me bashkëpunim substancial dhe avancimin e marrëdhënieve mes dy universiteteve. Ai ka theksuar se kjo marrëveshje e shton numrin e universiteteve, me të cilat do të ketë bashkëpunim në të ardhmen Universiteti i Prizrenit.

Rektori i Universitetit të Balikesirit, Prof. Dr. Mahir Alkan ka falënderuar Rektorin e UPZ-së, për mikpritjen, duke shprehur kënaqësinë e tij se ndodhet në Prizren dhe në këtë universitet.

Ai ka theksuar se Universiteti i Prizrenit do t’i ketë dyert e hapura për të bashkëpunuar edhe në të ardhmen, duke rikujtuar se kontaktet kanë ekzistuar edhe në të kaluarën pasi që ka pasur profesorë nga Universiteti i Balikesirit, që kanë dhënë mësim këtu, dhe se studentë nga Prizreni që studiojnë në universitetin e tyre në shkallën e magjistraturës dhe doktoraturës.

Në bazë të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të universiteteve , do të bëhet shkëmbimi i studentëve, stafit akademik dhe atij administrativ. Do të organizohen aktivitete të përbashkëta në domenin e kërkimeve, shkëmbim të materialit akademik, përvojave dhe të arriturave të tjera shkencore të të dy universiteteve.Prizren, 23.03.2012 REKTORATI I UNIVERSITETIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Universiteti i Prizrenit dhe Universiteti i Balikeserit neshkruajne marreveshje bashkepunimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Kategoria e njohjes me anëtarët :: Universiteti i Prizrenit-
Kërce tek: