Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 UPZ nënshkruan marrëveshje bashkpunimi me Universitetin e Kocaelit të Turqisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: UPZ nënshkruan marrëveshje bashkpunimi me Universitetin e Kocaelit të Turqisë   23rd March 2012, 21:15

UPZ nënshkruan marrëveshje bashkpunimi me Universitetin e Kocaelit të Turqisë

Universiteti Publik i Prizrenit ka nënshkruar marrëveshje bashkpunimi me Universitetin e Kocaelit të Turqisë. Marrëveshja është nënshkruar gjatë një vizite që ka zhvilluar në Turqi, rektori i UPz-së, Prof. Dr. Mazllum Baraliu, u. d. Sekretari i Përgjithshëm i UPz-së, Adem Sallauka, dhe koordinatorja për marrëdhënie me jasht znj. Nuran Malta. Pjesë e këtij delegacioni ishte edhe ministri i Admnistratës Publike, z. Mahir Yagcilar, i cili ka kontribuar që kjo marrëveshje të realizohet.

Ky është universiteti i dytë nga Turqia, pas Nidge University, me të cilin UPz nënshkruan marrëveshje bashkpunimi, ndërsa është iniciuar procedura edhe për lidhjen e një protokolli me Universitetin e Hacetepes nga ky shtet, që së shpejti do të pason edhe nënshkrimi formal i marrëveshjes përkatëse të bashkpunimit.

UPZ-ja ka gatishmëri të plotë për bashkëpunim me këto univeristete, meqë bëhet fjalë për institucione prestigjioze të arsimit të lartë në Turqi, që kanë përvojë të duhur, kritere e cilësi akademike por edhe akreditim evropian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
UPZ nënshkruan marrëveshje bashkpunimi me Universitetin e Kocaelit të Turqisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?!
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Bahri Rashica:Na ka marrë malli
» Acarohen marrëdhëniet Greqi-Shqipëri, helikopterët fuluturojnë në kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Kategoria e njohjes me anëtarët :: Universiteti i Prizrenit-
Kërce tek: