Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Në Brazil lind foshnja me dy koka

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15598
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Në Brazil lind foshnja me dy koka   2nd January 2012, 18:54

Në Brazil lind foshnja me dy kokaSao Paolo, 21 Në Brazil është lindur një foshnje e gjinisë mashkullore me dy koka identike, por e shëndoshë dhe me funksionim normal të të gjitha organeve vitale. Djaloshi u soll në jetë me prerje cezariane të hënën në spitalin e qytetet Anzhas në veri të Brazilit.

Për nënën 25 vjeçe, për të cilën ky ishte fëmija i katërt, lindja e foshnjës me dy koka ishte tronditje e vërtet, pasi për deformim kishte marrë vesh pak para lindjes.

Drejtoresha e spitalit deklaroi për gazetën braziliane “O Povo” se anomalia është zbuluar vetëm disa minuta para lindjes dhe se atëherë mjekët morën vendim që lindja të bëhet me prerje cezariane, në mënyrë që të mos kërcënohet jeta e nënën dhe foshnjës së saj.

“Ia dolëm të shpëtojmë nënën dhe foshnjën, gjë që ishte qëllimi yni parësor. Për ne ishte befasi e madhe kur zbuluam se foshnja ishte krejtësisht i shëndoshë”, tha ajo.

Ky nuk është rasti i parë i tillë në Brazil. Në fillim të këtij viti, një grua 27 vjeçare nga shteti federal Paraibo i Brazilit ka lindur një foshnjë me dy koka, që vdiq vetëm disda orë pas lindjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Në Brazil lind foshnja me dy koka
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Po ta jap jetën me pushkë në duar më duket porsi të lind për herë të dytë thoshte Deshmori i UçK –Së Kolë N.Mirdita

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Kuriozitete-
Kërce tek: