Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Piloti bllokohet në tualet, panik mes pasagjerëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15598
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Piloti bllokohet në tualet, panik mes pasagjerëve   27th November 2011, 19:01

Piloti bllokohet në tualet, panik mes pasagjerëve


New York, 17 nëntor - Një pilot shkaktoi një panik të vërtetë në avionin
që ishte duke e drejtuar për në New York, pasi mbeti për disa minuta në
tualet, pa asnjë njeri në kontrollin e aeroplanit.

Lajmi i
raportuar të enjten nga mediet amerikane ndodhi në një udhëtim të
shkurtër, në bordin e një avioni të vogël, të drejtuar nga një pilot i
vetëm.

Në mesin e fluturimit, pasi ndjeu një nevojë biologjike,
piloti vendosi avionin në sistemin e drejtimit automatik, për t’u
larguar për fare pak kohë. Megjithatë, pasi përfundoi punë në tualetin e
ndodhur në fundin e avionit, piloti nuk arrinte dot të hapte derën, e
cila u bllokua, transmeton TCH.

Si rrjedhojë, ai u detyrua të
kërkonte ndihmën e pasagjerëve, të terrorizuar nga fakti që piloti i
tyre kishte mbetur i mbyllur brenda tualetit. Kulla e kontrollit, duke
parë se piloti po dilte jashtë kursit, vendosi nën alarm avionët
luftarakë.

Megjithatë, për fat të mirë, incidenti u zgjidh pas
pak minutash, me pasagjerët që arritën të shpërthenin derën dhe të
lironin pilotin e bllokuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Piloti bllokohet në tualet, panik mes pasagjerëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Kuriozitete-
Kërce tek: