Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Femrat të parat fluturojnë në Mars

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15598
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Femrat të parat fluturojnë në Mars    27th November 2011, 18:57

Femrat të parat fluturojnë në Mars
Ekskursionet fluturuese në planetin kuq, në Mars, është e sigurt se do
të ndodhin në vitin 2033. Atëherë është planifikuar që udhëtimet të
bëhen në çdo dy muaj e shkencëtarët pohojnë se të parat dhe numerikisht
më të shumtat janë femrat ato që do të fluturojnë në Mars.

Nga
NASA pohohet se 39 femra, aq sa janë të punësuara në këtë organizatë,
pothuaj që të gjitha kanë dëshirë të jenë pjesë e ekspeditës që do të
shkojë në Mars.

Meqë për ekspeditën e parë me të cilën njerëzit
do të shkojnë Mars, janë zgjedhur gjashtë meshkuj, femrat kanë
kundërshtuar këtë fakt duke e quajtur “shovinizëm të hapët”. NASA
përgënjeshtroi duke thënë se meshkujt ishin më të suksesshmit në
provat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Femrat të parat fluturojnë në Mars
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet që përdorin femrat pë të manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisë
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianët hungarez!?
» Jahë Sadrija: Të gjithë bashkë në Gllogjan, atje në Dukagjin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Kuriozitete-
Kërce tek: