Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

  Qendra për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16683
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Qendra për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë   26th November 2011, 17:43


Qendra për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë


NJOFTIMNjoftohen të gjithë të interesuarit që posedojnë grada universitare dhe duan që të kontribojnë në Qendrën për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë (QPS) në Universitetin e Prizrenit të plotësojnë formularin e anëtarësimit dhe ta dërgojnë këtë në Email- adresën e poshtëshënuar.
Njëkohësisht lajmërohen të gjithë të interesuarit që i plotësojnë kushtet e lartpërmendura se QPS aktualisht trajton këtë temë:
ROLI I ENKLAVAVE DHE STRUKTURAVE PARALELE SERBE NË KOSOVË
Të gjithë të interesuarit duhet që së pari të plotësojnë formularin e lartpërmendur dhe të propozojnë një temë e cila do i përshatet temës (titullit) të lartpërmendur. Propozimi duhet të ketë titullin dhe një përmbajtje të shkurtër. Pas pranimit të propozimit të ofruar, personi në fjalë duhet që punimin në fjalë të ja dërgoj Drejtorit të QPS-së përmes Emailit në adresen enver.sopjani@uni-prizren.com në formatin A4 dhe shkrimin Times New Roman me madhësin të shkronjave 12. Punimi duhet të dërgohet në formatin Word dhe PDF dhe duhet të jetë i redaktuar dhe lektoruar. Punimet e pa redaktuara dhe lektoruara nuk do të publikohen. Tema e lartpërmendur do të përgatitet për numrin e ardhshëm të revistës shkencore “Peace and Security” i cili do të publikohet në publikimin 1/2012.
Propozimet lidhur me temën e lartpërmendur duhet të dërgohen deri më së largu 31.12.2011. Punimet e redaktuara dhe lektoruara duhet të dërgohen në Emailin e lartpërmendur deri më datën 30.03.2012. Punimet e dërguara pas afatit nuk do të shqyrtohen.


Prof. Dr. Enver Sopjani


Drejtor i Qendrës për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë

në Universitetin e Prizrenit

Emai: enver.sopjani@uni-prizren.com


Edituar për herë të fundit nga Kujtimi në 27th November 2011, 14:49, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët : 16683
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 28
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: Qendra për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë   26th November 2011, 17:45

Kliko ketu per te shkarkuar aplikacionin:


http://uni-prizren.com/repository/docs/FORMULAR%20ANETARESIMI%20NE%20QENDREN%20PER%20HULUMTIME%20TE%20PAQES%20DHE%20SIGURISE.pdf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Qendra për Hulumtime të Paqës dhe Sigurisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: