Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Konkurs per staf akademik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Konkurs per staf akademik   12th August 2011, 10:40

Universiteti i Prizrenit
University of Prizren
Univerzitet Prizrena
Rektorati

Rruga e Shkronjave Nr.1, 20000 Prizren- Kosovë; Tel:+381 (0) 29- 232 140; Homepage: www.uni-prizren.com

Universiteti i Prizrenit
shpall këtë

KONKURS
PËR MËSIMDHËNËS


Lëmia e Juridikut:
• Pesë (5) Mësimdhënës të rregullt për grup lëndësh nga lëmia juridike

Lëmia e Ekonomikut:
• Pesë (5) Mësimdhënës të rregullt për grup lëndësh nga lëmia ekonomike

Lëmia e Matematikës:
• Tre (3) Mësimdhënës të rregullt

Lëmia e Gjuhëve:
• Katër (4) Mësimdhënës të rregullt
a) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Gjuha Shqipe
b) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Gjuha Angleze
c) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Gjuha Gjermane
d) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Gjuha Boshnjake

Lëmia e Teknologjisë së Informacionit:
• Pesë (5) Mësimdhënës të rregullt

Lëmia e Edukimit:
• Katër (4) Mësimdhënës të rregullt
a) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Gjuha Shqipe
b) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Kimia
c) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Pedagogjia
d) Një (1) Mësimdhënës i rregullt për grup lëndësh nga Matematika në Gjuhën Turke

Lektor për Gjuhë të huaja:
• Dy (2) Lektorë për Gjuhën Angleze
• Një (1) Lektor për Gjuhën Gjermane.

Zgjedhja e personelit akademik do të bëhet në pajtim me dispozitat e Statutit të Përkohshëm të Universitetit të Prizrenit.

Kandidatët që paraqiten në konkurs duhet t’i paraqesin këto dokumente: kërkesën me shkrim,
biografinë, certifikatën e lindjes, kopjen e letërnjoftimit, formularët (K-1, K-2, K-3, K-4) e plotësuar të konkurimit të cilët merren në UPZ ose në webfaqen e UPZ-së, një fotografi, dëshmi nga gjykata kompetente që personi në fjalë nuk është nën hetime, si dhe të gjitha dëshmitë mbi kualifikimin universitar edhe të gjitha dëshmitë e tjera relevante që kandidatit mund t’i
ndihmojnë. Të gjitha kopjet e dokumentacionit të dorëzuar duhet të jenë të vërtetuara nga organet kompetente. Kandidatët që kanë diplomuar, magjistruar apo doktoruar jashtë vendit duhet të sjellin edhe dëshmi për nostrifikimin (njohjen) e diplomës përkatëse nga MASHT-i. Në raste të veçanta lidhur me nostrifikimin (njohjen) e kualifikimit jasht vendit mund të bëhet përjashtim deri në 6 muaj.
Paraqitja e dokumenteve bëhet në UPZ (zyrën e personelit Nr. 3) ose përmes postës ( në zarf të thjeshtë A4) në këtë adresë:

Universiteti i Prizrenit
Rruga e Shkronjave Nr. 1
20000 Prizren- Kosovë

Konkursi mbetet i hapur deri më datën 26.08.2011 në orën 16.00. Aplikacionet e arritura pas afatit dhe ato të pakompletuara nuk do të shqyrtohen. Konkursin mund ta gjeni të publikuar edhe në faqen e internetit në këtë adresë: http://www.uni-prizren.comUniversiteti i Prizrenit
University of Prizren
Univerzitet Prizrena
Rektorati

Rruga e Shkronjave Nr.1, 20000 Prizren- Kosovë; Tel:+381 (0) 29- 232 140; Homepage: www.uni-prizren.com

Univerzitet Prizrena
Objavljuje

KONKURS
ZA NASTAVNO OSOBLJE


Oblast prava:
• Pet (5) Redovna nastavnika za grupu predmeta iz pravne struke
Oblast ekonomije:
• Pet (5) Redovna nastavnika za grupu predmeta iz ekonomske struke
Matematika:
• Tri (3) Redovna nastavnika
Oblast jezika:
• Četiri (4) redovna nastavnika
a) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Albanskog jezika;
b) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Engleskog jezika;
c) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Nenačkog jezika, i
d) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Bosanskog jezika.
Oblast Tehnologije Informisanja:
• Pet (5) Redovna nastavnika
Oblast obrazovanja:
• Četiri (4) Redovna nastavnika
a) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Albanskog jezika;
b) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Hemije;
c) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Pedagogije, i
d) Jedan (1) Redovni nastavnik za grupu predmeta iz Matematike na turskom jeziku
Lektor za strane jezike:
• Dva (2) Lektora za Engleski jezik;
• Jedan (1) Lektor za Nemacki jezik.
Izbor akademskog osoblja vrši će se u skladu sa odredbama Privremenog Statuta Univerziteta u
Prizrenu.
Kandidati koji se prijavljuju na konkursu treba da podnesu sledeće dokumente: Pismeni zahtev,
biografiju, izvod iz matićne knjige rodjenih, kopiju lićne karte, popunjeni obrazce za
konkurisanje (K-1, K-2, K-3 dhe K-4) koji se mogu uzeti u administraciji Univerziteta Prizrena
ili na web stranici UPz-a, jednu sliku, potvrdu nadležnog suda da dotićna osoba nije pod
istragom, svedoćanstva o univerzitetskim kvalifikacijama i sve ostale dokaze koji kandidatu
mogu biti od pomoći. Sve kopije dokumentacije treba da budu overena kod nedležnih organa.
Kandidati koji su diplomirali, magistrirali ili doktorirali van Kosova treba da dostave dokaze o
nostrifikaciji (poznavanju) njihovih diploma od strane Ministarstva za Nauku, Obrazovanje i
Tehnologiju (MNOT). U izuzetnim slučajevima, sto se tiće nostrifikacije diploma stečenih van
zemlje, dotični dokument može da se dodstavi u roku od šest (6) meseci.
Podnošenje zahteva se vrši u Univerzitetu Prizrena (kancelarija personela br. 3.) ili poštom, (na
koverti A4) na ovoj adresi:
Univerzitet Prizrena
Rruga e shkronjave nr. 1
20000 Prizren-Kosovë
Rok za prijavljivanje na konkursu je do 26.08.2011 (Petak) u 16,00 časova. Zahtevi koji stižu
posle ovog roka kao i oni nekompletni neće se razmatrati.
Konkurs se može naći objavljen i na stranici interneta: http://www.uni-prizren.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
 
Konkurs per staf akademik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Konkurs letrar - Për nderë të 100 vjetorit të ngjarjes më të lavdishme të historisë së Malësisë së Madhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: