Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa veze kane femijet? - Problem logjik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   9th October 2011, 10:59SA VEZË KANË FËMIJËT?

Dy fëmijë shkuan në treg për të shitur vezë. Njëri kishte më shumë vezë në shportën e tij se tjetri.
Fëmija që kishte më shumë vezë, i tha tjetrit: "Ma jep një vezë, dhe unë do të kem dyfishin e vezëve tua!".
"Jo", - tha fëmija tjetër. "Ti ma jep një mua, dhe pastaj të dy do të kemi numër të njëjtë të vezëve!".

Atëherë, nga sa vezë kishin fëmijët në shportat e tyre?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
vrifaj
Middle-Bachelor
Middle-Bachelor
avatar

Numri i postimeve : 120
Pikët e grumbulluara : 14053
Reputacioni : 17
Join date : 23/03/2011
Age : 27
Location : C:
Drejtimi : Informatik

MesazhTitulli: Re: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   10th October 2011, 12:07

7 me 5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   11th October 2011, 14:29

Pergjigja eshte korrekte..

Por spjegoje pak, qe ta kuptojne te tjeret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
vrifaj
Middle-Bachelor
Middle-Bachelor
avatar

Numri i postimeve : 120
Pikët e grumbulluara : 14053
Reputacioni : 17
Join date : 23/03/2011
Age : 27
Location : C:
Drejtimi : Informatik

MesazhTitulli: Re: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   11th October 2011, 18:11

shoku1 i kishte 7 vezë ndërsa shoku2 i kishte 5 dhe kur shoku2 kerkoi nga shoku1 një vezë që të barazoheshin, dmth ishin bërë 6 me 6, por kur shoku1 kerkoi një vezë për ta bërë dyfishin e vezëve dmth bahej 8 me 4.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 16203
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   12th October 2011, 14:06

"lol:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sa veze kane femijet? - Problem logjik   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa veze kane femijet? - Problem logjik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtë
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Sokol Demaku: Bisedë më Vera Kurti, mësuese e edukimit special më fëmijët...
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Milazim Maraj: Fëmijët e dëshmorëve në rrugë - turp për shtetin demokratik

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Lojëra, quize dhe humor-
Kërce tek: